Jedną z największych bolączek klasycznych form nauczania jest konieczność spotkania lektora i ucznia w tym samym czasie i miejscu. Samo dotarcie do klasy wymaga bowiem nierzadko więcej czasu niż zaplanowana lekcja. Tymczasem czas, szczególnie ten przeznaczony na sprawy osobiste, staje się coraz bardziej deficytowym dobrem. Ileż to razy mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy uczeń odwoływał umówioną lekcję tylko dlatego, że spóźnił się na autobus, który miał dowieźć go do klasy albo został o kwadrans zatrzymany w pracy przez nieprzewidziane obowiązki. Trudno później odrobić taką niepotrzebnie straconą lekcję, szczególnie, jeśli kurs jest intensywny.
 
Znana od dawna alternatywa nauczania bezpośredniego, czyli kursy korespondencyjne, pozwalające na swobodne zarządzanie czasem przez ucznia stanowią dobre rozwiązanie tylko dla osób o bardzo silnej motywacji i silnej woli. Brak motywującego nadzoru lektora jest powodem, dla którego tylko znikomy odsetek uczniów kończy pozytywnie kursy korespondencyjne, czy to klasyczne czy prowadzone poprzez e-maile.
 
Lekcje przez internet z wykorzystaniem narzędzi komunikacyjnych takich jak Skype są bardzo skutecznym sposobem na poprawienie efektywności nauczania, zarówno w porównaniu z nauką korespondencyjną, jak i klasyczną nauką w klasie. Jest kilka czynników, które wpływają na dobre efekty tego rodzaju nauczania.
 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, doświadczeniem i propozycjami kursów. Poznaj angielski przez internet w swoim najlepszym czasie i najwygodniejszym fotelu. Przekonaj się, że angielski czy niemiecki przez Skype to nie jest zwykła szkoła językowa ale wygodna i skuteczna metoda nauki języków obcych bez wychodzenia z domu, w bezpośrednim kontakcie z lektorem, indywidualnie lub w grupie z innymi uczniami.